Šilumos siurbliai, atėjo laikas keistis.

Šilumos siurblys  ir naujas namas.

Negalėjau nerašyti ta tema, nes Lietuviai kartais taip keistai renkasi naujai statybai šildymo sprendimus, lengva apsispręsti jei yra galimybė prisijungti prie  gamtinių dujų, bet jei nėra tokios galimybės šias laikais lieka vienas pasirinkimas Šilumos siurblys,  tai gali būti bet koks sprendimas  ORAS/ORAS,  ORAS/VANDUO ar ŽEMĖ/VANDUO. Visų principas yra vienodas paimti šilumą iš aplinkos bei perduoti šilumokaičiui.

Kodėl šilumos siurblys, nes vis dar žmonės renkasi kietą kurą, granules ar dyzelį, nepamirškim kad minėjau nauja statyba pagal reikalavimus pats standartinis namas apie 120m2  su vandens ruošimu sunaudoja 12t -15t Kw/h šiluminės energijos per metus. tai yra per metus ruošiant šilumą su šilumos siurbliu vidutiniškai metinės sąnaudos yra +- 400 eur    (granulėm būtų apie 500 Eur malkomis 300 Eur).

Bet pas mus vis dar gajūs mitai kad labai brangu elektra šildyti, taip elektra bet ne šilumos siurbliu, siurbliai greitai genda šilumos siurbliai priklauso nuo gamintojo tarnauja 10-15m, kieto kuro katilai  apie 15 metų taip pat priklauso nuo eksplotacijos. Man labai primena vaikyste kai atsirado automatinės skalbimo mašinos ir dauguma žmonių sakė kad tai labai brangu daug vandens ir elektros, geriau skalbsiu rankom. Bet dabar sunku įsivaizduoti gyvenimą be skalbimo mašinos ar šaldytuvo.

siurblys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palyginkime:

Kūrenti malkomis mums reikės kurti katilą kas dieną tai mažiausiai  150 dienų 

Kūrenti granulėmis mums reikės bent kartą per savaite užpilti bunkerį išvalyti katilą tai bus apie 25 dienos per metus.

Šilumos siurbliui Jums reikės skirti 0,1 dienos paspausti on mygtuką.

Nepatarsiu kokį siurblį rinktis čia tas pats kaip automobilis ar šaldytuvas jų yra nuo pigiausio iki brangiausio čia jau pardavėjų kova.

Aptarėme kiek kainuoja metinės kuro sąnaudos kiek trunka priežiūra ir dar paminėsiu kelis argumentus:

Nereikia kamino  tai mažiausiai 2000 Eur.

kaminas

Nėra ugnies pavojaus.

 

 

 

 

Nereikia katilinei daug vietos šilumos siurblys gali būti sandėlį ar net spintoje. (Kieto kuro katilinei reikia mažiausiai 5 m2 jei Jums 1m2 kaina yra 700 eur tai paskaičiuokite)

Tai primenu kad tai rašiau tik naujiems namams, su įrengtu grindiniu šildymu, o  renkantis senesniems namams šildymo sistemą tai jau visiškai kita tema ten gali būti geriausias variantas ir kietas kuras ir granulės ir dyzelis, tai priklauso nuo daug aplinkybių, tik nepamirškite kad Lietuvoje 6 mėnesiai yra šildymo sezonas ir kai visi tikisi pas mus jau nereikia šildyti tai labai klysta.

 

oras vanduo paveiksliukaspavyzdinis namas

Write your comment Here

gtag('config', 'AW-867123417');