fbpx

Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai

   Šiame puslapyje galite sužinoti atsakymus į mūsų klientų dažniausiai užduodamus klausimus. Jei nerandate atsakymo į klausimą, kurį norėtumėte mums užduoti, prašome kreiptis el. paštu info@saulesbroliai.lt, telefonu 8 635 77677 arba užpildyti paklausimo formą nurodžius subjektą.

 

Ar galėčiau susimontuoti kolektorių sistemą pats?

Saulės kolektoriai montuojami gan lengvai, tačiau tai yra minimalių statybos bei santechnikos žinių reikalaujantis darbas. Daug klientų yra susimontavę patys arba su vietinių santechnikų pagalba.

Mes visuomet siūlome patikėti darbus profesionalams.

Ar galima instaliuoti saulės kolektorius ant sienos?

Taip galimą, būna kai kurie kolektoriai netinka, bet yra galimybė daugumą jų sujungti ar net įmontuoti į sieną su spec. tarpinėm bei gauti puikų vaizdą.

Ar galima namą šildytis tik saulės kolektoriais?

Teoriškai įmanomą tai pritaikyti pasyviam namui, praktiškai tas netaikoma, nes labai didelės išlaidos. Saulės kolektoriai geriausiai pritaikomi karšto vandens ruošimui, bei vonios kambario šildymui šiltuoju metų laiku, kas suteikia komforto bei neleidžia atsirasti pelėsiui vonios kambaryje.

Ar galima sujungti saulės energijos vamzdelius su šilumos siurbliu arba kitais atsinaujinančią energiją naudojančiais įrenginiais?

Taip, visi kolektoriai gali būti naudojami su visomis įprastinėmis ir atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančiomis šildymo sistemomis. 

Ar jūs prekiaujate tik vienos firmos kolektoriais?

Mes atstovaujame įvairius gamintojus, todėl galime pasiūlyti visuomet optimaliausią variantą ir pagal kainą (Kinija), ir pagal kokybę (Vokietija). 

Ar pas jus galima įsigyti kolektorių sistemą lizingo būdu?

Taip, galima. Siūlome “Ūkio banko lizingo” paskolos galimybę. 

Ar pristatote ir montuojate Klaipėdoje?

Taip, mes pristatom prekes ir vykdome montavimo darbus visoje Lietuvoje.

Ar reikalinga priežiūrą saulės kolektorių sistemoms ?

Sveiki 

Saulės kolektorių sistemoms, kaip ir visiems įrenginiams reikalinga priežiūrą, tik ji nėra labai sudėtinga ir dažna. 

Mes rekomenduojame kas du metus, atlikti profilaktinį aptarnavimą:  patikrinti, bei nuorinti sistemą su spec. siurbliu, bei patikrinti propilengliukolio užšalimo temperatūrą, nes su laiku temperatūra mažėja.

saulės kolektoriai darbas

Dėl profilaktikos skambinti 863577677  

Ar reikalingas projektavimo/įrengimo leidimas?

Paprastai leidimas reikalingas, jei pastatas yra saugomoje teritorijoje / atitinkamuose sąrašuose esančiuose pastatuose arba statomuose pastatuose. Visgi patariame išsiaiškinti šį klausimą su vietinėmis institucijomis. Mūsų siūlomos saulės kolektoriaus plokštės yra aplinką tausojančios ir estetiškos. 

Ar tikrai nuo 2020 m. bus privaloma namuose turėti atsinaujinančius energijos šaltinius?

Taip, visi namai, statomi ir tam tikrais atvejais – kapitaliai remontuojami ar rekonstruojami po 2020 m. gruodžio 31 d., privalės savo energetiniame balanse turėti bent 50% energijos, išgautos iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Ar tikrai oras vanduo išlaikymas pigesnis nei granulinio katilo ?

Sveiki 

Lietuvoje labai keistas žmonių požiūris kai jam parodai, kad nenaujam namui 170 m2 ploto reikės 1 T granulių kurių kaina yra apie 150 EUr, o už elektrą reikės mokėti 130 Eur.  bet jis sako , kad granulėm pigiau. Todėl palieku spręsti jums. 

geoterminio kainos

Ar žinoma kiek saulės kolektorių instaliuota Europos sajungoje?

Remiantis Europos terminių saulės kolektorių federacijos atliktu tyrimu iki 2012 metų pabaigos oficialiai bumo sumontuota 40 milijonų m2 ploto saulės kolektorių. Visą ataskaitą anglų kalba galite rasti čia, manau tokie skaičiai turi išsklaidyti abejones kad nieks nesistato saulės kolektorių. 

Kada atsipirks sistema?

Užduodant tokį klausimą, Jums tuomet tikrai nereikia saulės kolektorių, pirkim dujas naftą ir džiaukimės mažėjančiais gamtos ištekliais ir vis šylančiu pasaulio  klimatu. Saulės kolektoriai yra būdas sutaupyti, bet tai yra tik viena iš daugelio jo funkcijų, bet ne pagrindinė paskirtis. Tai yra ir komforto įranga, kuri leidžia mažiau rūpintis kūrenimu ir avarinis energijos šaltinis, jeigu sutrinka elektros/dujų/kieto kuro tiekimas ir investicija, kuri garantuos Jūsų namo atitikimą naujoms statybų taisyklėms po 2020 m.

Kaip įtakoja kolektoriaus kampas jo efektyvumui?

Pristatome vidutines vienos dienos saulės spiduliotės vidurkių priklausomybę nuo plokščiojo saulės kolektoriaus kampo.

Pagaminamos energijos kiekis per saulėtą dieną kWh/m2/ 20° kampas (optimalus žiemos sezonu).

200Kaunas. Vidutinis saulės spinduliuotės dydis.

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis
  1.50   2.40  3.17    3.50   4.17   3.84
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
 3.76     3.84    3.11  2.18     1.36   1.30

 


Pagaminamos energijos kiekis per saulėtą dieną kWh/m2/ 35° kampas (optimalus žiemos sezonu).

350

Kaunas. Vidutinis saulės spinduliuotės dydis.

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis
  1.46   2.39  3.31   3.85   4.69   4.38
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
4.26    4.28   3.31  2.22    1.34   1.24

 


Pagaminamos energijos kiekis per saulėtą dieną kWh/m2/ 50° kampas (optimalus vasaros kampas).

Kaunas. Vidutinis saulės spinduliuotės dydis.

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis
  1.33   2.27 3.30   4.02   5.10   4.81
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
4.68    4.54   3.35  2.14    1.25  1.12

Kas yra katilinė su montavimo darbais ?

Sveiki

Turbūt Jūs turėjote galvoje “ OMEGA“ katilinės komplektas su multifunkcine talpa, bei montavimo darbais.  Tai gan tiksliai nurodyta aprašyme bet pasikartosiu, Jūs gaunate Kieto kuro katilą Metalbet Omega 16 kw, multifunkkcinę talpą SBS8  katilo mažojo rato pajungimą užtikrinantį 60 Co ne mažesnį katilo grįžtamą temperatūrą. SBS8 talpoje sumontuotas geriamo vandens šilumokaitis dėka kurio nereikia atskiro vandens šildytuvo, taip pat talpa yra stratifikacinė tam tikros pertvaros neleidžia maišytis šilumos srautams. Labai svarbus yra pajungimas už akumuliacinės talpos nes tai yra programuojamas kambario termostatas bei automatinis trijų eigų vožtuvas kuris reguliuoja termofikato temperatūra priklausomai nuo lauko temperatūros tai suteikia maksimalų komfortą kambariuose. Ir visa šita įranga apjungta musų montuotojų, tiesiog žinančių savo darbą.

Dar yra galimybė pajungti saulės kolektorius, taip pat lengvai galime prijungti ir šilumos siurblį Oras vanduo, dujinį katilą židinį su vandens  kontūru ir pan. 

Iš kur mes galime pasakyti tikslią kainą, tai yra nevienų metų patirtis bei turėjimas projekto ir visų reikalingų detalių parinkimas, mes negalvojame gal tas, o gal tas tai leidžia padaryti kokybiškai bei su minimaliais kaštais.

katilinės komplektas

 

 

 

 

 

 

Labai puikus video kokia turi būti katilinė.

 

 

Kiek sutaupoma?

Sutaupoma 80% nuo karštam vandeniui ir / ar vonios šildymui išleidžiamų kaštų per metus (boilerio temperatūros vasarą nuo +40C iki +100C, žiemos metu nuo +20C iki +40C). Laikui bėgant, sutaupytų pinigų suma augs, nes ateityje išaugs naftos / dujų / elektros ir kito iškastinio kuro kainos. Saulės energijos naudojimas taip pat mažina anglies dvideginio (CO2), kuris yra vienas didžiausių veiksnių įtakojančių globalinį atšilimą, išsiskyrimą į aplinką. 

Kur gali būti tvirtinamos saulės kolektoriaus plokštės?

 Idealiu atveju kolektoriaus plokštės montuojamos ant stogų, orientuotų į pietus ir pakrypusiu 30 – 40°.