Kombinuota vakuuminė kolba elektra + šiluma

hibridas

 

   Britų kompanija, „Guildford“, kurios devizas „švari energija“, pristatė kombinuotas saulės kolektorių kolbas, kurios sukėlė didžiulį susidomėjimą dėl savo konstrukcijos, funkcijos, ir atliktų bandymų rezultatų. Šis produktas, pavadintas „Virtu“ yra hibridinis ir atlieka dvi funkcijas vienu metu: generuoti elektros energiją ir karštą vandenį.

 


 

Kombinuota vakuuminė kolba tai elektra bei šiluma

 

Kombinuota Vakuuminė Kolba hibridas   Pasak kompanijos atstovų, naujoji panelė yra vakuuminiame vamzdelyje, ji absorbuoja daug šilumos energijos, tačiau mažai jos atiduoda aplinkai. Todėl naujieji saulės kolektoriai gamina energiją ir šilumą netgi esant nepalankioms klimatinėms sąlygoms. Kompanijos patentuotos vakuuminės kolbos veikia pagal paprastą principą – įkaitusios saulės elementų celės šildo vandenį ir tuo pačiu vėsina saulės elementus.

   Kombinuota vakuuminė kolba ir joje esantys saulės elementai turi saulės sekimo funkciją, dėl to ji puikiai tinka plokštiems pastatų stogams. Jas įrengiant sutaupomas užimamas stogo plotas, todėl ant mažesnio stogo galima įrengti didesnio galingumo kolektorius.

 

Kombinuota Vakuuminė Kolba hibridas   Įdomu tai, kad atlikus bandymus su “Virtu”, Londono imperatoriškasis koledžas nustatė, jog šie saulės kolektoriai gamina iki 46 procentų daugiau energijos nei tipiškos panelės.

   Kombinuotos saulės elementų kolbos patiria mažai šilumos nuostolių, tačiau turi aukštą naudingumo koeficientą, o tai žymiai sumažina montavimo laiką ir išlaidas ir tuo pačiu maksimaliai išnaudoja montavimui reikalingą plotą. Šie rezultatai rodo, kad “Virtu” sukels perversmą saulės energetikos srityje.

   Komercinių pastatų šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui sunaudojama energija sudaro beveik trečdalį pasaulyje suvartojamos energijos. Prognozuojama, kad iki 2050 m. gyvenamosiuose namuose energijos suvartojimas padidės iki 67%, o komerciniame sektoriuje – iki 195%. Būtent dėl šios priežasties „Virtu“ yra idealus sprendimas pastatams, reikalaujantiems didelio energijos kiekio, todėl idealiai tiks viešbučiams, pramogų centrams, gamykloms ir ligoninėms.

   Patogu ir tai, kad „Virtu“ montuojamas bet kokiu kampu, o jų vaizdas nesugadina bendros architektūrinės pastato išvaizdos. Svarbu tai, kad „Virtu“ saulės kolektorių atsiperkamumo laikotarpis trumpesnis nei kitų rinkoje siūlomų panašių produktų.

Write your comment Here

gtag('config', 'AW-867123417');